Speciální poznávací zájezd
BARMA - Best of

    (vysoká kvalita - atraktivní program, přelety, transfery, velice kvalitní ubytování, plná penze atd.)

Myanmar, neboli Barma, Vás uchvátí svou jedinečnou atmosférou.

Říká se jí „Zlatá země“ a důvodů k této přezdívce je hned několik. Například bývalé hlavní město Rangún se světoznámou Schwedagon pagodou, historické město Bago, Golden rock nebo moře chrámů v Baganu. V Barmě ovšem nejsou jen památky, ale také pláže a krásné pobřeží, například pláž Ngapali. V Barmě na Vás dýchne zapomenutá historie, koupání v průzračném moři a lahodná chuť pokrmů z ryb.

Délka pobytu (dny/přenocování): 11/8

 

Letecká doprava:  odlet z a návrat na Letiště Václava Havla Praha

Let tam: Praha – Dubaj – Yangon

Let zpět: Yangon – Dubaj – Praha

 

Termíny zájezdů:

veškeré zájezdy aktuálně pozastaveny

Na co se můžete těšit?

Yangon - bývalé hlavní město je i nadále největším městem a nejdůležitějším obchodním centrem Barmy a také vstupní bránou pro turisty. Jeho koloniální pozadí a náboženské dědictví z něj dělá fascinující a jedno z nejzajímavějších míst v celé jihovýchodní Asii.

Barma pohled
Barma Yangon
Barma Yangon

Bagan - jedno z největších architektonických míst v Asii a centrum celého Myanmaru od 11. do 13. století. Zástupy masivních stúp a pagod na břehu řeky Irrawaddy. Majestátní Bagan s více než 2000 červenými cihlovými chrámy na pláni velikosti ostrova Manhattan je jedním z vrcholů Barmy.

Bagan
Bagan pagody

Mandalay - druhé největší město Barmy a jedno z dávných královských hlavních měst. Je často vnímán a popsán v literatuře jako nejtradičnější a nadčasové. Navštívíme Mahumuniho pagodu, jednu z nejváženějších pagod Buddhy v zemi, celou pokrytou zlatými listy, které jsou každý den upravovány. Pokračovat budeme ke Kuthodawově pagodě, často nazývané jako “Největší kniha světa” díky sbírce 729 mramorových desek, které jsou popsány v budhistickém učení. Na jih od Mandalay se nachází pagoda Hill Kyauktawgyiiho, známá jako pagoda “Velkého mramorového obrazu“, kde se nachází obrovský Buddha, který je vytesán z jednoho kusu mramoru. Říká se, že bylo třeba 10 000 mužů na to, aby během dvou týdnů přemístili mramorový kus od řeky na jeho aktuální místo. Prohlídku zakončíme ve Shwendawově klášteře. Zlatý klášter je zachovalý ve své původní podobě královského paláce z 19 století.

Mandalay
Mandalay pagoda
Mandalay klášter

Amarapura – jedno z královských hlavních měst Barmy. Amarapura znamená "město nesmrtelnosti“. Nejprve se zastavíme v hedvábné tkalcovně, která je světově známá. Při západu slunce se vydáme podél legendárního mostu U Bein, který byl postaven roku 1782, v době, kdy se Amarapur těšil královské pozornosti. Most se tyčí nad Taugmanstkým jezerem. Jeho délka je 1,2 km a tak není divu, že se jedná o nejdelší týkový most na světě.

Amarapura most U Bein
Most nad Taugmantským jezerem

Pindaya – návštěva proslulé jeskyně, unikátního místa, které je starší více než 200 milionů let a je domovem tisíce zlatých soch a sošek Buddhy.  Cestou do jeskyně budeme muset projít kolem pagod Shwe U min – bílých obřích stúp, které překonávají místo samotné.

Pindaya
Pindaya pagody
Pindaya jeskyně

Inle Lake – cestou mineme několik vesnic, které jsou postaveny na kůlech nad jezerem. Uvidíme, jak zdejší lidé hospodáři, rybaří a budeme moci shlédnout i jejich “plovoucí zahrady”, které jsou vytvořeny z pásu vodního hyacintu a ukotveny na dně jezera pomocí bambusových tyčí.

Inle Lake
Inle Lake rybáři
Inle lake plovoucí zahrady

Klášter Nga Hpe Cahungský – v minulosti byl chrám známý pro takzvané “skákající kočky“, nicméně v dnešních dnech je zde budete hledat pravděpodobně marně, populace koček se v okolí klášteru smrskla na pár ojedinělých kočkovitých šelem. Přesto za to stojí navštívit památník Buddhy a přistoupit k pagodě Phaung Daw Oo, která obsahuje pět posvátných obrazů Buddhy zarámovaných plátkovým zlatem.

Klášter Nga Hpe Cahungský
Barma jezero
Barma hory

Poslední tři dny strávíme odpočinkem a relaxací v luxusním resortu Aureum Palace resort & Spa 5*.

Aureum Palace resort
Aureum Palace resort pláže

Změna programu vyhrazena.

Ubytování

Změna ubytování vyhrazena. V případě změny bude hotel nahrazen výhradně hotelem stejné kategrie !

Zájezdy do Barmy jsou v tuto chvíli z bezpečnostních důvodů pozastavené.

Líbí se Vám zájezd BARMA - Best of,
ale nevyhovuje Vám termín?

Pošlete nám preferovaný termín, případné požadavky na délku pobytu, program apod. a my Vám připravíme nabídku dle Vašich individuálních požadavků.

 

Nezávazná rezervace

Speciální poznávací zájezd: "BARMA - Best of"

 

 

Naše speciální a propagační akce jsou rozděleny dle kontinentu, na kterém se nacházejí.

ASIE :           www.objevteasii.cz - na této stránce naleznete nabídky na tomto kontinentu

AFRIKA :      www.objevteafriku.cz - na této stránce naleznete nabídky na tomto kontinentu

AMERIKA :   www.objevtejizniameriku.cz - na této stránce naleznete nabídky na tomto kontinentu

 

 

Akční nabídky ubytování ve kvalitních resortech naleznete níže.

MALEDIVY :   klikněte  ZDE

SEYCHELY:    klikněte  ZDE

MAURICIUS : klikněte  ZDE

 

Veškeré informace, obrázky a další zajímavosti, naleznete na hlavní stránce cestovní kanceláře Premium  www.ckpremium.cz