Kouzlo Vietnamu   (Vietnam - od severu k jihu)
Speciální poznávací zájezd za krásami Vietnamu.

Poznáte vietnamská velkoměsta, objevíte nádherné přírodní scenerie poskytující pohled na romantická zákoutí, rozeklané skalní útesy, úchvatná údolí řek a azurové moře a nabídne se Vám nezkreslený pohled na místní kulturu a tradice, které si Vietnam, stranou masového turistického zájmu, udržuje i pro příští generace návštěvníků.

Zájezd je určen pro náročné zákazníky požadující vysoký komfort ubytovacích služeb a je přizpůsoben pro všechny,  i vyšší věkové kategorie turistů. Na nadstandardní pohodlí a kvalitu služeb se můžete spolehnout i na palubách letadel společnosti Quatar Airways, či Emirates. Stravování je během poznávací části zájezdu zajištěno v podobě plné penze. Po celou dobu zájezdu je přítomen zkušený profesionální český průvodce.

Vlajka Vietnamu

Délka pobytu (dny/přenocování): 13/10

Letecká doprava včetně transferu:  odlet z a návrat na Letiště Václava Havla Praha

Let tam: Praha – Doha – Hanoj

Let zpět: Saigon – Doha – Praha

Mezinárodní dopravu zajišťuje velmi kvalitní letecká společnost Quatar Airways.

Termíny zájezdů:

21. 11 – 3. 12. 2020       volná místa

Pagoda v Hanoji Vietnam

Hanoj


Je hlavním městem nadčasového půvabu bohaté na kulturní a historické dědictví. Za střed Hanoje bývá považováno Jezero navráceného meče (Hoan Kiem), jeden z hlavních symbolů města, na jehož ostrůvcích stojí Chrám nefritové hory a Želví věž.  Během zájezdu navštívíme pagodu Ngoc Son, první universitu literatury ve Vietnamu, jejíž původ sahá do 11. století n.l. a další zajímavé památky.

Oblast Ninh Binh Vietnam

Oblast Ninh Binh


Malebná oblast Ninh Binh se rozkládá cca 100 km od Hanoje na řece Red River. Vyniká rozmanitostí jezer, lesů a známých historických a kulturních památek. Prohlédneme si starobylé královské hlavní město Vietnamu Hoa Lu, sídlo králů dynastie Dinh a Le. Vedle historických relikvií  můžeme při návštěvě Thien Ha pagody obdivovat neskutečné přírodní scenérie. Projížďkou lodí se dostaneme do mokrých i suchých jeskyní s fascinujícími krápníky.

Zátoka Halong Bay Vietnam

Zátoka Halong Bay


Halong Bay, zátoka v Tonkinském zálivu je známá především svými vápencovými skalami, které vystupují z moře jako osamocené monumenty, je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Po příjezdu přestoupíme na palubu jedné z lodí na tradiční plavbu mezi útesy. Mimo jiné si prohlédneme některé z obrovských vápencových jeskyní, které jsou rozmístěny kolem zálivu a navštívíme také plovoucí rybářské vesnice.

Saigon Vietnam

Saigon


Ho Či Minovo Město, známé pod svým dřívějším jménem Saigon (vietnamsky Sài Gòn), je největším vietnamským městem. Nachází se na jihu země, nedaleko delty řeky Mekong. Prohlédneme si zde katedrálu Notre Dame, starou poštu „Old Saigon Post Office“, pagodu Ngoc Hoang, muzeum pozůstatků války a trh „Ben Thanh“, ohromnou krytou tržnici, napěchovanou k prasknutí stánky s místními produkty a suvenýry, kde smlouváním srazíte původní cenu
až o 80 %.

Další zajímavosti. Na co se ještě můžete těšit…

Delta řeky Mekong Vietnam

Delta řeky Mekong má rozlohu přibližně 70 000 km², je bažinatá a na mnoha místech porostlá mangrovými porosty. Navštívíme město My Tho, spatříme pagodu Vinh Trang, rybí farmu a rybí trh, navštívíme továrnu na cukroví z kokosu a malý místní trh Tan Thach. Malým výletem lodí ve stínu palem se přesuneme do restaurace, zasazené v zahradě krásného sadu.

Královské město Hoa Lu Vietnam

Královské město Hoa Lu - starobylé královské hlavní město Vietnamu z 10. století. Královské město mělo rozlohu pouze 300 hektarů. Návštěvníci zde mohou vidět chrámy postavené na počest císařů Dinh Tiên Hoàng a Lê Hi Hành. Jedním z turisticky nejoblíbenějších objektů je palác Bao Thien Tue.

Tunely Cu Chi

Tunely Cu Chi – systém tunelů vyhloubených 35-70 km severozápadně od Saigonu. Původní délka přes 200 km, nyní je zachováno jen 120 km. Vybudovali je příslušníci Vietkong během Války ve Vietnamu. Sloužily jako sklady zdraní, ložnice pro mužstvo, kuchyně i nemocnice.

Plovoucí trhy Cai Rang Vietnam

Plovoucí trhy Cai Rang, jen pár kilometrů od centra města Can Tho. Na jeden z tradičních plovoucích trhů ve Vietnamu se dostaneme jak jinak než lodí. Prodavači vyvěšují ovoce na vysoké tyče jako reklamu a prodávají své zboží přímo z lodí.

Letovisko Phan Thiet Vietnam

Letovisko Phan Thiet leží přibližně 200 km od Ho Či Minova města, jižně od zátoky Cam Ranh. Jsou zde nejkrásnější pláže Vientnamu. Zde strávíme závěrečný relax před odletem zpět do Prahy.

Ubytování

Sol by Melia Beach resort

Krásný resort u jedné z nejhezčích pláží na ostrově Phu Quoc. Na ostrově se nachází největší atrakce v celém Vietnamu - nejdelší lanová dráha na světě, která vede mezi ostrovy.

Více informací

Aroma Beach Resort & Spa

Grand  Hotel Saigon

Jeden z nejluxusnějších hotelů v Saigonu, který se nachází na velmi žádané adrese v centru města, nedaleko od nákupního centra, tradičních butiků a zábavních podniků.

Více informací

Palace Hotel Saigon

O´Galery Premier Hotel Hanoi

Velice kvalitní a dobře umístěný hotel v centru Hanoje nedaleko slavné ulice Hang Dau Street. V blízkosti je vodní loutkové divadlo Thang Long nebo Dong Xuan Market.

Více informací

Thien Thai Hotel Hanoi

Ninh Binh Legend Hotel

Hotel s moderním vybavením postavený ve francouzském stylu se nachází přímo v centru města. Jen pár minut od pagody A Nau a náměstí Ninh Binh.

Více informací

Ninh Binh Legend Hotel

Pelican Cruise Halong Bay

Luxusní plavidlo nové generace s nekompromisními standardy kvality a bezpečnosti. Kabiny s velkými okny nabízí krásný panoramatický výhled na Halong Bay.

Více informací

Pelican Cruise Halong Bay

TTC Premium Hotel

Hotel se nachází v oblasti Ninh Kieu a poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu a řeku Hau. Prostorné a dobře vybavené pokoje uspokojí každého.

Více informací

TTC Premium Hotel

Změna programu i ubytování vyhrazena. V případě změny ubytování bude dodržena kvatlita a úrověn ubytovacích služeb.

Termíny a ceny

Speciální akční sleva 11.100,-Kč/osoba.

Ceny Vietnam

Akční cena platí pouze do vyprodání limitovaného počtu míst.

Cena zahrnuje:

 • mezinárodní leteckou přepravu s kvalitní leteckou společností Quatar Airways
 • 3 vnitrostátní přelety:   Hanoj - Saigon,  Saigon - Phu Quoc,  Phu Quoc - Saigon
 • veškeré letištní poplatky (letištní taxy, bezpečnostní taxy a palivový příplatek)
 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na 10 nocí v kvalitních resortech/hotelech kategorie 4 - 5*
 • stravování: plná penze
  (pouze v den přeletu (6. den) a 2x při pobytu u moře polopenze)
 • program dle itineráře
 • veškeré transfery dle programu
 • vstupy dle programu
 • český průvodce po celou dobu zájezdu

 

Cena nezahrnuje:

-  cestovní pojištění a pojištění proti stornu

-  vstupní vízum do Vietnamu ve výši 2 800,- Kč/osoba

-  spropitné

Mapa Vietnamu

Zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb.

Každá speciální akce se uskuteční při účasti minimálního počtu 10 osob.

Líbí se Vám zájezd Kouzlo Vietnamu,
ale nevyhovuje Vám termín?

Pošlete nám preferovaný termín, případné požadavky na délku pobytu, program apod. a my Vám připravíme nabídku dle Vašich individuálních požadavků.

Nezávazná rezervace

Speciální poznávací zájezd: Kouzlo Vietnamu